Kuidas kasutada pööningu võimalusi panipaikadeks?

Kuidas kasutada pööningu võimalusi panipaikadeks?

23.04.20

Miks ma täna kirjutan pööningupinna kasutusvõimalustest? Sest paljud ei kasuta pööningut üldse või siis ei kasutata pinda mida pööning annab maksimaalselt ära.

Pööning annab lisapinna ja kui sa seda siiani veel ei kasuta siis soovitan sellele mõelda. Kes juba kasutab pööningu pinda ärklikorrusena siis annan ka sulle nippe kuidas kasutada kogu põrandapinda maksimaalselt ära. Just ärklikorrus annab hea võimaluse tekitada erinevaid panipaiku.

Pööningud võivad olla asümmetrilised, ristkülikukujulised ja kolmnurksed. See tähendab seda, et pööningu projekt peab põhinema pööningu konfiguratsioonist. Arvestada tuleb akende, uste, niššide ja iga seina kõrgusega.

Kui pööningule on ehitatud eluruumid siis vaata milliseid kohti on võimalik panipaikadeks kasutada. Suure võimaluse selleks annavad väiksema kõrgusega põrandapind, mida sageli kutsutakse kasutuks pinnaks. Tihti ei leita sellele funktsiooni just sellepärast, et seina kõrgus pole piisav ja katuse kalle on liiga madal. Tegelikult saab just selle pinna ideaalselt ära kasutada panipaikadeks. Ehitades sinna riiulid, sahtliplokid või ustega kapid.

Samuti võib teha pööningule garderoobi toa. Garderoobi puhul mõtle läbi kui palju on asju mis vajavad stangedele riputamist ja stangede kõrgus (lühikestele riietele arvesta kõrgust ca 100 cm, pikematele ca 160 cm), palju on sahtleid ja riiuleid vaja. Nii saad täpselt välja arvestada kui palju ruumi sul mingite asjade jaoks vaja on.

Alustuseks soovitan teha joonise, ehk visuaalse plaani. Joonisele märgi ära seinte kõrgused, kalded ja kui sügavad panipaigad võiksid olla. Arvestama peaks alati sellega kui palju on sul asju ja kuidas sa neid hoiustada soovid.

Läbimõeldud lahendused annavad alati maksimaalse tulemuse.

Kui jääda aga hätta ärikokorruse planeerimisega siis võta minuga julgesti ühendust!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart