Image Alt

HK IDEED

Kuidas kujundada oma magamistuba nii, et oleks parem uni?

 

Ideaalne magamistuba on hea energiaga positiivne ja lõõgastav koht kus tuleb hea uni. Magamistoa interjööri teevad hubaseks isklikud pildid, küünlad, valgustus, tekstiil jpm.

Isegi väikesed muutused magamistoas võivad avaldada suurt mõju sinu unele.

Annan sulle kaheksa vihjet kuidas muuta oma magamistuba:

1. Investeeri kvaliteetsesse madratsisse

Millal sa viimati vahetasid madratsit? Kui sa ei mäleta seda, või mäletad, et see oli väga ammu siis on aeg uus madrats osta. Spetsialistid soovitavad madratsit vahetada iga 7- 10 aasta tagant. See ei tähenda seda, et madratsi kvaliteet oleks halb, pigem hügieeni mõttes. Samuti kuula mida ütleb su keha. Kas tunned hommikul ärgates, et oled väsinud, selg valutab või ei tunne sa end voodis mugavalt? Kas sa magad paremini mujal, näiteks mõnes hotelli voodis?

See kõik annab sulle märku, et on vaja madrats välja vahetada. Madrats on kõige olulisem element heaks uneks. Madratsi valikul on võtmesõnaks hea ja pikaajaline ettevõtte maine. Tänapäeval on madratsid väga erinevad, näiteks lateks madratsid, vedru madratsid kus iga vedru on eraldi taskus jne. Lisaks on madratsid erinevate tsoonidega, erineva paksusega, kõvemad ja pehmemad, eemaldatavate katetega. Selleks, et leida endale sobiv madrats peaksid erinevaid madratseid proovima ja tunnetama, mis just sulle sobib.

2. Valgustus

Magamistoas kasuta erinevaid valgusallikaid. Dimmeri kasutamine on hea lahendus, nii saad timmida valgust vastavalt vajadusele. Lisaks laelambile võib kasutada ka süvisvalgusteid, kindlasti on laualampidel magamistoas oma koht.

Lülitid võiksid olla kahes kohas, nii ukse kui ka voodi juures, et saad vajadusel valgust lülitada sisse ja välja kus parasjagu viibid.

Vaata üle ka kardinad. Kas need teevad magades toa pimedaks ja ei lase väljas olevat tänavavalgust tuppa. Heaks lahenduseks on roomakardin, mille lased ööseks ette, et tuba oleks pime ning hommikul tõmbad eest ära ja päevavalgus pääseb kogu päeva tuppa.

3. Too tuppa meeldivaid lõhnu ja meeleolu

Meeldiva ja maheda lõhnaga lõhnaküünlad rahustavad meeli. Lõhnaküünalde valik on kaubanduses suur, nii leiab igaüks endale meelepärase.

Samuti annavad meeldivat aroomi lõikelilled.

4. Vali hoolikalt voodipesu

Lisaks heale ja kvaliteetsele madratsile on hea une saladuseks ka voodipesu.

Tänapäeval toodetakse erinevatest materjalidest voodipesu. Nahasõbralik on kindlasti puuvill, puuvill-satiin, orgaaniline puuvill ja siid. Voodipesu ostes mõtle magamistoas olevatele värvitoonidele. Nii sobitad voodipesu ilusti interjööri.

Ära osta voodipesu hinna järgi vaid pigem olgu kvaliteet oluline!

5. Värvid

Magamistoa värvilahendus koos mööbli ja aksessuaaride valikuga mõjutab meeleolu ja emotsioone. Kui sa soovid midagi kerget siis on hele värvitoon hea. Alternatiiviks on näiteks tumedamad värvitoonid nagu smaragd roheline, tumesinine ja pehme must, annavad toale efekti.

Valge ja elevandiluu värvi voodipesu on klassikaline ja tekitab puhta ja karge tunde. Lisades peenemaid detaile või tumedamaid toone voodipesu äärtes või tumedamat voodipesu, annad magamistoale juba iseloomu.

6. Korralagedus

Nii magamistoa korras üldmulje kui ka kord kappides annab rahulolu. Tee kappide sisud korda, leia igale esemele oma koht.

Teleril ei ole magamistoas kohta!

Igal hommikul tee voodi korda. Ei tohiks ju raske olla tekk sirgeks tõmmata, padjad kloppida ja peatsisse seada. Korda tehtud voodi on palju köitvam ja sellesse pugemine õhtul on mõnusam kui sassis voodisse.

7. Ole mõõtudega täpne

Voodi kõrgus on väga oluline. See peab sobima toa suurusega. Kõrge laega ja mõõtudelt suur tuba on sobiv kõrgema raamiga voodile. Samas pisike ruum on ideaalne madalama raamiga voodile.

Samuti peaks olema voodisse minek ja sealt välja tulek mugav, mitte, et peaksid kõrgemasse voodisse kuidagi ronima ja siis sealt end alla libistama.

Valides väga kõrge voodi on raske juurde leida öökappe!

Ja lõpetuseks tee oma magamistoa interjöör isikupäraseks, mugavaks ja ilusaks!

Kui jääd aga hätta sisekujunduses siis võta minuga julgesti ühendust.

’’Vigade vältimiseks enda sisekujunduses’’