Image Alt

HK IDEED

Kuidas sisustada väikest lastetuba

Väikese lastetoa sisustamine võib olla tõeline väljakutse, eriti juhul, kui ruumi peavad jagama kaks erinevas vanuses ja soost last. Tuba peaks olema lapse kasvamiseks ja isiksuse kujunemiseks igakülgselt toetav ning võimaldama neil mängida, puhata, magada ja õppida. Olen ise müünud just itaalia mööblit ca 12 aastat ja minu töö hulka kuulus ka lastetubade projekteerimine siis on lastetubade sisekujundus mulle eriti südamelähedane.  

Pisike tuba nõuab põhjalikku planeerimist   

Sisekujundaja jaoks on alati pisikesed ruumid väljakutse omaette. Lastetoa sisustamise teeb keeruliseks see kui tuba on väike. Tuleb läbi mõelda kuidas paigutada voodid. Samuti on vaja luua koht kappidele, sahtlitele ja riiulitele, ära ei saa unustada ka kirjutusaluda. Ruumi säästimseks on olemas kokkupandavad kapp-voodid kuid sisekujundajana ma sellist varianti ei soovita. Avatud voodite korral ei pruugi piisavalt ruumi liikumiseks jääda ja kas iga hommik voodeid kokku ja õhtul lahti võtta on kõige mugavam? Vist mitte.

 

NIHKEGA NARI ANNAB PARIMA LAHENDUSE MÖÖBLI PAIGUTAMISEKS 

Mulle meeldib kasutada lastetubade sisekujunduses kompaktseid lahendusi ja just nihkega nari on selleks suurepärane valik. Selline lahendus muudab ruumi funktsionaalsemaks, ilma et see võtaks lisaruumi.

Toa pikkus võimaldas ühte seina mahutada mõlemad voodid kui ka kapid ja sahtlid. Ruumi vähesuse tõttu sai ära kasutatud nii voodialune kui ka selle ülemine osa kappide ja sahtlitega. Samuti on kaks suurt ja mahukat kappi ülemise voodi all.

Nende kappide sügavus on 90 cm, mis võimaldab nendesse kappidesse mahutada rohkem asju kui väiksema sügavusega kappi. Näiteks stange ees ja riiulid taga.

Selline mööbli paigutus annab võimaluse paljudeks panipaikadeks ja lastele

eraldi privaatsustsooni.

Heledad toonid muudavad ruumi visuaalselt suuremaks

Mööbli värvideks on mahedad heledad toonid, mis annavad ruumile avarust

ja soojust. Mõlemad toonid on sobilikud nii poisile kui tüdrukule. Seinavärv

on hele, et mitte kurnata ruumi liigse värvigammaga. Ruumile lisab mängulisust juurde ronimisredel mis muudab kogu lastetoa sisekujunduse huvitavamaks.

Mina eelistan lastetubades kasutada roomakardinat. See kardin on visuaalselt kena, ja seda on lihtne sobitada ülejäänud sisustusega kokku. Roomakardinaga saab mugavalt reguleerida valguse sissepääsu ruumi, erinevalt külgkardinast.

Lastetoa sisekujundust planeerides lähtusin Itaalia suurtootjate ruumisäästvatest lastetoamööbli võimalustest. Seda põhjusel, et tootjad pakuvad väga suuri valikuvõimalusi erinevate moodulite, mõõtude, värvi ja mööbli kuju osas. Soovi korral lõigatakse kõik ka sobivasse mõõtu. 

 

 

’’Kui jääd hätta lastetoa planeerimisel, siis võta minuga ühendust!’