Vihjed terrassi kujundamiseks

Vihjed terrassi kujundamiseks

01.07.20

Terrassi kujundamine peaks olema samuti läbimõeldud nii nagu sa planeerid oma kodu sisekujundust.

Esmalt tee põrandaplaan.

Mõtle mida sa tahaksid, et su terrassil oleks ja milleks seda kasutaksid? Kas tahaksid terrassil juua vaid hommikukohvi või peaks see olema mõnus koht sõpradega aega veetmiseks. Ehk tahaksid, et sul oleks oma ürdiaed, mõned maasikaamplid või lilled? Kui sul on piisavalt suur terrass siis kas tahaksid lugeda raamatut või päevitada lamamistoolis? Kui need küsimused on saanud vastuse siis saad hakata planeerima kuhu midagi paigutada.

Taimed

Toataimedel on sisekujunduses oma osa, need rikastavad interjööri nii ka terrassil. Taimed on suurepärane lisand sinu terrassile. Lilled ja taimed teevad rõõmu. Kui sul on ürdiaed terrassi nurgas on sellelt mõnus näpistada basiilikut, salatilehte jms. Terrassile võib istutada ka muid taimi nagu maasikad, mustikad, tomatid, viinamarjad jpm. Nii lilled kui ka taimed ilmestavad sinu terrassi kujundust. Taimed võib panna vastu seina, teha neile redeli ronimiseks või riiuli. Samuti ripudada üles, või asetada need põrandale. Pööra tähelepanu taimede pottidele. Vali oma stiil ja kasuta näiteks metallist ämbreid, klassikalisi savipotte, dekoratiivpotte jne.

Terrassi põrand

Terrassi põrand on väga oluline. Puidust põrand ei vaja eraldi katet, võid ju välivaiba maha panna aga see ei ole vajalik. Betoonpõrandale võiks mõelda kas terrassi põrandakatet või nn muruvaipa. Hoia fookus kogu terrassi sisekujundusel kui valid põrandakatet.

Terrassimööbel

Terrassimööblit on igas hinnaklassis ja erinevas toonis nii puidust kui kunstmaterjalist. Kunstmaterjalist ja kallima hinnaklassiga mööbel on ilmastikukindel ja võib ka talvel miinus kraadidega õues olla. Selline mööbel kestab aastakümneid. Kui su terrassile paistab päike kogu päeva, ära unusta ka päikesevarju.

Tekstiil

Ole julge ja eristu oma naabrist. Vali endale isikupärased katted istepatjadele ja lamamismadratsile. Kui sul on terrassil ka diivan siis kasuta fantaasiat ja lisa dekoratiivpatjadega värvi juurde. Tekstiil on see millega saad mängida ja kogu terrassi ilmet muuta kas igavaks või isikupäraseks. Õue on mõistlik valida vett hülgavad kangad.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart