Mida uut toob sisekujunduse trendidesse aasta 2023

Mida uut toob sisekujunduse trendidesse aasta 2023?

23.01.2023

Kuigi sisekujunduse trendid ei muutu iga aasta, lisandub ikka midagi uut. Sellega kaasneb alati ka see, et mis on olnud mõned aastad väga popp, ei ole seda enam ja asemele tulevad uued suunad. Oma kodu sisustamisel võib trende jälgida aga see ei tohiks olla eesmärk omaette. Just sellepärast, et kui trendid muutuvad siis ei hakka ju kodu ümber kujundama.

Siin on sulle ülevaade, mis toimub sel aastal sisekujunduses üleüldiselt.

VÄRVID

Viimasel kümnendil armastatud hallidest toonidest eemaldutakse. Hallid toonid interjööris hakkavad tasapisi kaduma ja asenduvad uued toonid. Selle asemel näeme rohkem värve, nagu näiteks türkiissinine, hübriid sinine-rohekas jne.

Valged ja neutraalsed toonid ei ole samuti enam trendikad. Üleni valge kodu sisustus jätab steriilse ja külma mulje ning aasta 2023 tahab rohkem värvi. Kui sul on üleni valge kodu siis lisa kontrasti ja soojust näiteks dekoratiivelementidega. Too ruumi näiteks konjakipruuni ja sa näed, et kogu inerjöör muutub hubasemaks.

Beezid, pruunid ja kreemikad toonid on tagasi! Pruuni on sel aastal igal pool, nii dekoratsioonides, mööblis ja värvides. Kui sinu kodus on juba pruuni mööblit või värvi siis oled sellel aastal trenditeadlik.

Soe ja õrn kuldne on samuti selle aasta värv. See toon on saanud inspiratsiooni kuldse tooni rikkusest ja liivasest värvitoonist. Kuldne meenutab kõrbe kauneid maastikke päikeseloojangul. Kuldne on alternatiiviks traditsioonilistele neutraalsetele toonidel mis täiendab neid.

NB! Kuldsed aksessuaarid muudavad kogu sisekujunduse luksuslikuks.

VANA MÖÖBEL

Selle aasta moto: Vana on jälle uus!

Taaskasutus on jõudsalt imbunud ka sisekujundusse. Kasutatud vintage mööbel on siin, et jääda. Teise ringi mööbli ostmine on väga keskkonnasõbralik valik. Vintage või antiikmööbel annab kodule iseloomu ja säästab keskkonda.

Vintage mööbel kuulub 21. sajandi algusesse. Esemed on ainulaadsed ja omanäolised.

Antiikmööbel mis pärineb 17. ja 18. sajandist on kollektsionääride poolt väga ihaldatud, Eestis müüdav antiikmööbel pärineb peamiselt 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi algusest. Antiigi ost on investeering.

Huvitavaks teeb sisustamise just vana ja uue kombineerimine. Vanad mööbliesemed on väärtuslikud sisustuselemendid. Ära ei tohe unustada kodu üldist stiili ja kuidas see vana mööbliese sobituks uuega kokku.

PILDISEIN

Galeriiseinad pole ka sel aastal kuhugi kadunud. Sa võid luua kas ühe väikese nurga esitlemaks pilte, fotosid, maale või teha seda kogu seina ulatuses. Galeriiseina keskpunkt peaks sõltuvalt seina kõrgusest olema 130-145 cm kõrgusel. Nii ei ole pildid liiga kõrgel, mis on üks tavalisemaid vigu, mida pilte seina pannes tehakse. Tervikliku galeriiseina saad, kui jätad raamide vahele 5-7 cm vahed.

Enne piltide seina riputamist kasuta maalriteipi raamide suuruste planeerimisel. See annab sulle võimaluse proovida mitu erinevat galeriiseina, enne kui otsustad, mis on just kõige sobivam lahendus.

NB! Valida tuleb õige ala, mida piltidega kaunistada. Kõige parem on selleks esimene sein, mida tuppa astudes näed.

MÖÖBEL

Ka mööbli maailmas vahetuvad trended. Modernlistlikud kurvid on 2023 aasta kuum trend.

Ümar mööbel võimaldab luua teistsuguse julge stiili. Reljeefsed pinnad on esindatud nii kõva kui pehme mööbli näol.

Uued õhulised ja kergelt toonitud kujundusega läbipaistvad objektid aitavad meil vabastada ruumi liikumiseks. Läbipaistev laud või tool muudab kogu ruumi õhulisemaks.

VIIMISTLUSMATERJALID

Kuigi naturaalsed materjalid on ka varasematel aastatel olnud populaarsed, on see nüüd konkreetsem. Mida see tähendab? Suurem keskendumine on materjalide (marmor, kivi, puit) liialdatud tekstuurile ja soontele. Toored looduslikud materjalid oma suure mustriga ja kontrastsusega on sellel aastal kahtlemata keskpunktis.

Marmor on igal pool oma dramaatilise ja värvilise tekstuuriga. Kasuta marmorit nii köögis kui vannitoas. Köögis tööpinnaks ja tagaseinaks, vannitoas seinas, põrandal, tööpinnaks. Samuti võid lisada marmorit kaminale aktsendiks.

Heledad puidutoonid on asendunud tumedaga, nii põrandad kui mööbel. Suure mustriga ja soontega puit püüab pilku.

Värvide koha pealt võiks öelda, et selle aasta trend on kahtlemata värvide küllus. Väga trendikas on valida seinavärv mis kandub edasi ka siseustele ja mööblile. Kõik justkui sulandub üheks.  

Kuna trendid tulevad ja lähevad siis oluline on siinkohal meelde tuletada, et kodu kujundamisel arvesta siiski enda vajadustega. Kasuta neid värvitoone ja materjale mis sulle enim meeldivad ja mille keskel sa end mugavalt tunned. Ära keskendu liialt trendidele, vaid muuda oma kodu isikupäraseks.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart