Kuidas valida mööblit mis peaks ajale vastu?

Kuidas valida mööblit mis peaks ajale vastu?

23.08.2020

Kõik me tahaksime endale asju mis peaksid võimalikult kaua vastu. Mööbel on kindlasti üks nendest. 

Minul isiklikult on kvaliteetmööbliga oma suhe. Nimelt töötasin üksteist aastat itaalia mööblisalongis. Nii siis võiksin mööblist väga pikalt kirjutada kuid teen siin kohal valiku. Diivan. garderoob ja madrats. 

Diivan on koht milles tahame peale väsitavat tööpäeva mõnusalt telekat vaadata või lugeda. Garderoobi kasutame iga päev ja see peab pidama vastu igapäevasele kasutusele. Kvaliteetne madrats, tagab hea une.

Tehased kes on tootnud mööblit  põlvest-põlve, oskavad toota kvaliteetset mööblit.

Kuidas siis valida endale diivan, mis kestaks kaua?

Pika tootmisajalooga diivanitootjatel on kogemused mida alles alustaval tootjal ei ole. 

Diivanit ostes peaks mõtlema ka selle sisule. Näiteks võib diivani sisu koosneda sulesisust, osalise sulesisuga koos polükiust vahtpadja kihtidega, polükiud vahtpadja sisu erinevate kihtidega, samuti on ka pocket vedrustusega istmepadjad. Mida eelistada on siiski iga kliendi otsus.

Teada võiks, et kui diivani iste ja seljatoe padjad on vaid sulesisuga täidetud, peab olema väga hoolas ja patju kloppima. Muidu võib juhtuda, et padjad muutuvad kivikõvaks ja neid lahti kloppida on väga suur pingutus. Samas on sulesisuga diivan väga pehme.

Osalise sulesisuga ja polükiust vahtpadja kihiga täidetud iste ja seljatoe padjad erilist hoolt ei vaja, veidi kohendamist aeg-ajalt ja diivan on nagu uus.

Polükiust vahtpadja sisu erinevate kihtidega ja vedrustusega istepadjad ei vaja mingit hoolt.

Garderoobikapp või garderoobi lahendus peaks olema kindlasti kvaliteetne. Tehased kes on tootmisega tegelenud aastakümneid, ka aastasadu on arendanud tootmisliine, et tagada kvaliteet.

Kuidas teha vahet milline toode on kvaliteetne ja milline mitte? Selleks vaata kui paksud on kapi küljed ja riiulid ning millised on sahtlisüsteemid. Odavamad garderoobilahendused on õhukeste külgede ja riiulitega. Ühel korralikul kapil on nn korralik raam ja korraliku paksusega riiulid. Samuti pööra tähelepanu ka ustele, kui stabiilselt need liiguvad.

Madrats on väga oluline, sest magades taastume ja kui madrats ei ole hea siis kannatab selle all kogu keha. Madratsi puhul on väga oluline selle proovimine enne ostu tegemist. Madratseid on nii kõvemaid kui ka pehmemaid. Samuti on madratsite sisud erinevad.

Madratsites kasutatakse erinevaid verdusüsteeme, pehmenduste ja vooderduste kombinatsioone. Vedrumadrats võib olla klassikaline vedruvõresikuga või tasku süsteemiga. See tähendab, et iga vedru on omaette taskus. Vedrude arvust sõltuv madratis kõvadus või pehmus.

Lateks sisu on kummipuumahlast toodetud naturaalse väga vastupidava ja paindliku materjaliga.

Madratsit soovitatakse vahetada ca 5-7 aasta järel. See ei tähenda seda, et madrats ei sobi enam kasutamiseks, pigem hügieenilises mõttes.

Enne kui otsustad uue diivani või garderoobi tellida, tutvu salongide ja nende toodetega esmalt veebi teel. Nii saad ülevaate tehastest mida esindatakse.

Loodan, et said siit mõtteid.

Kui jääd hätta sisekujunduses või kappide sisu organiseerimises võta minuga julgesti ühendust!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart