Kuidas planeerida uut vannituba?

Kuidas planeerida uut vannituba?

01.06.20

Vannitoa sisekujundus vajab põhjalikku planeerimist, sest selle ruumi ümber tegemine läheb väga kulukaks. Oluline on valida nii sanitaartehnika kui seina- ja põrandaplaadid mitte meeleolu või hinna järgi, vaid siiski sobitada omavahel kokku. Nii siis ei peaks vannituba olema vaid funktsionaalne ruum vaid sisustatud läbimõeldud vajadustele.

Esmalt koosta plaan.

Kui plaanid renoveerimist siis mõtle hästi läbi, kas olemasolev sanitaartehnika paigutus on parim või peaks seda muutma.

1. Hinda vannitoa vajadused

Kas vannituba on kasutusel kogu perele või on sul eraldi vannituba mis kannab ka spa funktsiooni. Koosta nimekiri mis peaks olema sinu vannitoas kindlasti, näiteks dušš, vann, valamu, bidee, wc-pott jne.

Kujuta ette milline võiks olla sinu unistuste vannituba. Pane mõtted paberile.

2. Joonista paberile vannitoa paigutus

Pane paberile vannitoa mõõdud, lisa joonisele ka ukse, akna, torude asukohad ning nende mõõdud. Külasta erinevaid sanitaartehnika salonge kus on palju tooteid näha. Nii saad häid mõtteid.

3. Otsi inspiratsiooni

Mõtle mis stiil on sulle sobiv. Kas klassikaline või kaasaegne. Sirvi erinevaid sisustusajakirju ja veebilehti.

4. Ole realistlik ruumi suhtes

Pole mõtet tahta kahte valamut või suurt massaazivanni kui see ei mahu sinu vannituppa. Kui sa paigutad vannituppa sanitaartehnika mis on liiga suur, teed oma vannitoa visuaalselt väiksemaks.

5. Ventilatsioon on väga oluline

Olematu või halb ventilatsoon mõjub halvasti vannitoa mööblile ja seintele. Üksi avatud aken ei aita siin. Sa ei taha ju, et su vannituba oleks niiske.

Lase spetsialistil vannituba üle vaadata.

6. Asjade ladustamine

Kapid on vannitoas hädavajalikud. Ühest klaasriiulist ei piisa. Vanni serval või duššinurgas olevad tualett-tarbed, shampoonipudelid, kreemid, ja muu, teeb vannitoa kolakambriks.

7. Valgustus

Vannitoas peab olema piisavalt valgust. Lisaks laevalgustusele on oluline ka peegli kohale paigutada valgusti. 

8. Keraamilised plaadid

Mõtle vannitoa proportsioonidele enne kui hakkad keraamilisi plaate valima. Väga suurte mustritega plaadid ei mõju pisikeses vannitoas hästi, sest muster ei tõuse esile. Samas sobivad just suurematesse vannitubadesse suured mustrid ideaalselt.

9. Pane paika eelarve

Eelarve on oluline paika panna, sest nii sa tead mille pealt saad kokku hoida ja mille pealt mitte. Samuti ei pea kulutama suurt varandust, et vannituba muuta väikeseks koduseks spaks, kus mõnusalt lõõgastuda peale väsitavat tööpäeva.

Kui jääd hätta sisekujunduses või kappide sisu organiseerimises võta minuga julgesti ühendust!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart