Kuidas muuta kodu robottolmuimeja sõbralikuks?

Kuidas muuta kodu robottolmuimeja sõbralikuks?

15.03.2022

Möödas on ajad, kui pidid ise tolmuimejaga tube koristama. Tänapäeval teeb selle töö sinu eest ära robottolmuimeja. Nii jääb Sinul rohkem aega millegi meeldivamaga tegelemiseks. Mulle meeldib kui ma saan oma vaba aega kasutada muule kui koristamisele. Kui ka sulle meeldib tolmuimeja teatepulk anda üle robottolmuimejale siis see artikkel on sulle.

Vaid ühe käsklusega hakkab robot tööle ja puhastab erinevad põrandapinnad (kivi, parkett, kork, laminaat, madalama karvaga vaibad).

On siiski takistusi, mis segavad roboti tööd.

Millised on kõige levinumad takistused põrandal, mis segavad robottolmuimeja tööd?

* Ruumides on liiga palju mööblit üksteise kõrval, väikese vahega;

* Põrandal olevad aksessuaarid (ajalehe / ajakirja hoidja jms);

* Esikus olevad jalanõud;

* Mänguasjad;

* Liiga pikad kardinad;

* Juhtmepundar.

Kui väike koduabiline hakkab koristama on vaja enne põrand takistustest vabastada. Kui pead seda iga kord enne roboti tööle panemist tegema, muutuks see tüütuks. Või mis sina arvad? 

Kuidas muuta sisekujundust, et robottolmuimeja saaks teha makismaalselt tööd?

Esmalt peaksid vaatama kriitilise pilguga üle kõik ruumid mida hakkab robottolmuimeja koristama. Kas on asju või mööblit, mille asukohta saaksid ehk muuta. Esikus kasutuses olevad jalanõud pane kas kappi või jalanõude riiulisse.

Lastetoas võiks olla piisavalt mänguasjadele mõeldud kaste või sahtleid kuhu lelud pärast mängu ära panna.

Paljudes kodudes on kardinad liiga pikad ja lohisevad mööda maad. Lase need lühemaks teha õmblejal või tee seda ise.

Köögis on kõige vähem takistusi. Köögimööbel võtab enda alla ühe seina, osa sellest või mitu seina. Ruumis on köögisaar koos baaripukkidega või söögilaud toolidega. Kvaliteetne robottolmuimeja käib ära iga tooli all ja puhastab ka toolijalad tolmust.

Samuti mõtle ka juhtmepundardele, et need oleksid kokku keeratud ja asetatud juhtmekorvi või kapi taha. Robot võib juhtmetesse kinni jääda.

Kuhu robot ei pääse?

Alati peab arvestama asjaoluga, et robot ei pääse igale poole. Suureks takistuseks on mööblil olevad pisikesed jalad, mille alla robot ei mahu. Nii jääb tahes tahtmata see ala roboti poolt puhastamata. Lohutuseks võib öelda, et ka tavatolmuimeja ei mahu igale poole. Sellega peab lihtsalt arvestama.

Kui su kodus on selliseid kohti mida sa ära tõsta ei saa (näiteks lemmiklooma sööginõud). Või on kohti, kuhu sa ei taha, et robot ligi pääseks. Ära muretse, sellega saab robot hästi hakkama. Robotile saab teha nn nähtamatu seina ja kõik need kohad jäävad roboti poolt puutumata.

Sageli tekib ka küsimus, kas robottolmuimeja on võimeline ületama ka uksepakud. Kallimad robotid suudavad ronida ka kuni 2 cm kõrgustest takistustes üle. Nii saab robot koristada korraga erinevaid ruume.

Kuidas uues kodus mõelda sisekujundus nii,  et robottolmuimeja saaks koristada võimalikult palju pinda?

Mööbli valikul on kõige parem seinale kinnituvad kapid või sahtlid. Selline paigutus annab vaba põrandapinna ja muudab ruumi ka avaramaks. Samuti võimaldab kõrgetel jalgadel mööbel robottolmuimejal puhastada kogu põrandapind. Väikesed harjad puhastavad hästi ka mööbli jalgade ümbert.

Hetkel kasutuses olevatele jalanõudele planeeri esiku kappi riiul. Sobib ka spetsiaalne jalanõude kapp või jalanõude riiul.

Sokliga mööbli puhul arvesta, et seina ja kapi vahele ei jääks ebamäärast vahet. Robot ei mahu sinna vahele ja nii jääb see ala koristamata.

Kui sa plaanid endale robottolmuimeja osta siis vaata kriitilise pilguga üle, kui takistustevaba on robotil sinu ruumides liikuda. Kas midagi saab ehk ümber tõsta või muuta. Pea meeles, et mida vabam on põrandapind, seda puhtamaks robottolmuimeja sinu kodu teeb.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart