Kuidas kujundada oma magamistuba nii, et oleks parem uni?
Ideaalne magamistuba on hea energiaga positiivne ja lõõgastav koht, kus tuleb hea uni.
Uni mängib olulist rolli meie heaolu ja tervise säilitamisel ning üks võti selle tagamiseks on õige magamistoa sisekujundus. Lisaks füüsilisele keskkonnale on oluline ka vaimne keskkond. Loo magamistoas lõõgastav atmosfäär kasutades rahustavat muusikat, lõhnaküünalaid, pehmeid patju. Isegi väikesed muutused magamistoa sisekujunduses võivad avaldada suurt mõju sinu unele.
Siin on mõned praktilised näpunäited selle kohta, kuidas kujundada magamistuba, mis soodustab sügavamat ja paremat und.
Annan sulle seitse vihjet, kuidas muuta oma magamistoa sisekujundust:
1. Investeeri kvaliteetsesse madratsisse
Millal sa viimati vahetasid madratsit? Kui sa ei mäleta seda, või mäletad, et see oli väga ammu siis on aeg uus madrats osta. Spetsialistid soovitavad madratsit vahetada iga 7- 10 aasta tagant. See ei tähenda seda, et madratsi kvaliteet oleks halb, pigem ikka hügieeni mõttes. Samuti kuula mida ütleb su keha. Kas tunned hommikul ärgates, et oled väsinud, selg valutab või ei tunne sa end voodis mugavalt? Kas sa magad paremini mujal, näiteks mõnes hotelli voodis?
See kõik annab sulle märku, et on vaja madrats välja vahetada. Madrats on kõige olulisem element heaks uneks. Madratsi valikul on võtmesõnaks hea ja pikaajaline ettevõtte maine. Tänapäeval on madratsid väga erinevad, näiteks lateks madratsid, vedru madratsid kus iga vedru on eraldi taskus jne. Lisaks on madratsid erinevate tsoonidega, erineva paksusega, kõvemad ja pehmemad, eemaldatavate katetega jne. Selleks, et leida endale sobiv madrats, peaksid erinevaid madratseid proovima ja tunnetama, mis just sulle sobib.
2. Valgustus
Magamistoa sisekujunduses kasuta erinevaid valgusallikaid. Dimmeri kasutamine on hea lahendus, nii saad timmida valgust vastavalt vajadusele. Lisaks üldvalgusele võib kasutada ka süvisvalgusteid. Kindlasti on laualampidel magamistoas oma koht.
Lülitid võiksid olla kahes kohas, nii ukse kui ka voodi juures, et saad vajadusel valgust lülitada sisse ja välja, olenevalt kus parasjagu viibid.
Vaata üle oma kardinad. Kas need teevad magades toa pimedaks ja ei lase väljas olevat tänavavalgust tuppa. Heaks lahenduseks on roomakardin, mille lased ööseks ette, et tuba oleks pime ning hommikul tõmbad eest ära ja päevavalgus pääseb kogu päeva tuppa.
3. Too tuppa meeldivaid lõhnu ja meeleolu
Meeldiva ja maheda lõhnaga lõhnaküünlad rahustavad meeli. Lõhnaküünalde valik on kaubanduses suur, nii leiab igaüks endale meelepärase.
Samuti annavad meeldivat aroomi lõikelilled.
4. Vali hoolikalt voodipesu
Lisaks heale ja kvaliteetsele madratsile on hea une saladuseks ka voodipesu. Voodipesu muudab kogu magamistoa sisekujundust, sest annab ruumile hubasust.
Tänapäeval toodetakse erinevatest materjalidest voodipesu. Nahasõbralik on kindlasti puuvill, puuvill-satiin, orgaaniline puuvill ja siid. Voodipesu ostes mõtle magamistoas olevatele värvitoonidele. Nii sobitad voodipesu ilusti interjööri.
Valge ja elevandiluu värvi voodipesu on klassikaline ja tekitab puhta ja karge tunde. Lisades peenemaid detaile või tumedamaid toone voodipesu äärtes või tumedamat voodipesu, annad magamistoale juba iseloomu.
Ära osta voodipesu hinna järgi vaid pigem olgu kvaliteet oluline!
5. Värvid
Magamistoa värvilahendus koos mööbli ja aksessuaaride valikuga mõjutab meeleolu ja emotsioone. Kui sa soovid midagi kerget siis on hele värvitoon hea. Alternatiiviks on näiteks tumedamad värvitoonid nagu smaragd roheline, tumesinine ja pehme must, need värvid annavad magamistoa sisekujundusele efekti.
6. Korralagedus
Magamistuba olgu alati korras. Ära jäta asju vedelema ja tee voodi igal hommikul korda. Ei tohiks ju raske olla tekk sirgeks tõmmata, padjad kloppida ja peatsisse seada. Korda tehtud voodi on palju köitvam ja sellesse pugemine õhtul on mõnusam kui sassis voodisse.
Korras magamistuba annab rahulolu ja meelerahu.
Teleril ei ole magamistoas kohta!
7. Ole mõõtudega täpne
Voodi kõrgus on väga oluline. See peab sobima toa suurusega. Kõrge laega ja mõõtudelt suur tuba on sobiv kõrgema raamiga voodile. Samas pisike ruum on ideaalne madalama raamiga voodile.
Samuti peaks olema voodisse minek ja sealt välja tulek mugav, mitte, et peaksid kõrgemasse voodisse kuidagi ronima ja siis sealt end alla libistama.
Valides väga kõrge voodi on sul raske sellele öökappe leida.
Lõpetuseks võib öelda, et magamistoa sisekujundusel on oluline roll meie heaolule kui ka une kvaliteedile. Muuda oma magamistoa sisekujundus isikupäraseks ja hubaseks.
Järgides neid näpunäiteid, saad luua magamistoa, mis on ideaalne paik lõõgastumiseks ja taastumiseks pärast pikka päeva, tagades sulle sügava ja rahuliku une.
’’Kui jääd hätta magamistoa sisekujundusega siis võta minuga julgesti ühendust!’’