Kuidas kujundada lastetuba?
Kuidas kujundada lastetuba?
09.10.2020
Lastetoa sisekujundus on paras väljakutse. Tahaks ju lastele tuba mis neile pikalt rõõmu teeks, samas ei taha seda liiga titekaks muuta, kuna lapsed kasvavad liiga ruttu ja see mis täna meeldis ei pruugi enam meeldida kahe aasta pärast. Lapsevanemana ei taha ju iga mõne aasta tagant taas lastetoas remonti teha. Kuidas siis leida kuldne kesktee?
Esmalt mõtle lapse vanusele ja kujunda tuba nii, et vastavalt vajadusele täiendad seda uue mööbli esemega või muudad tekstiiliga toa sisekujundust. Mööbli valikul mõtle pikemas perspektiivis, et see sama kummut või riiul sobiks ka hiljem tuppa.
Kui tegemist on beebi või väikelapse toaga ei ole palju mööblit vaja. Piisab voodist, kummutist ja näiteks madalast riiulist. Olulisel kohal on sellel eluperioodil mänguasjadel ja nende ladustamisel. Mugav on kasutada erinevaid kaste, vildist või punutud korve.

Lapse kasvades vajab välja vahetamist voodi, tekib vajadus osta kirjutuslaud ja riidekapp. Ruumi kokkuhoiu mõtes on lükanduksed parim lahendus.
Kaasa ka laps oma toa kujundamise juurde. Küsi nõu ja luba näiteks valida värvitoone.
Väga tihti on toad pisikesed ja mööbli paigutamine osutub keerulisemaks kui algselt ehk arvata võis.
Kui tuba on vaid ühele lapsele siis tavaliselt mahutatakse kõik vajalik mööbel tuppa. Kui aga tuppa on vaja paigutada kaks või enam last läheb asi keerulisemaks.
Annan sulle siin mõned vihjed.
Pisikese toa puhul, kuhu on vaja mahutada mitu last tuppa, on suureks abiks narid. Naride valikus on nii klassikalised mis on üksteise kohal ning narid millel ülemine voodi on ühte pidi ja alumine teist pidi. Paljudel variantidel on võimalik kappe kombineerida ülemise voodi alla, kõrvale ja seinale. Asjade paigutamiseks võib osta ka kastiga voodi.
Võimalusel aseta kirjutuslaud akna ette või selle vahetusse lähedusse. Aknast välja vaadates on lapsel võimalus silmi puhata või lihtsalt mõtteid koguda.

Nii nagu me kõik vajame oma privaattsooni nii ka meie lapsed. Sellisel juhul võib mõelda toa eraldamist tsoonideks. Kõige lihtsam on seda teha riiuliga või sirmiga. Samas on ka püsivamaid lahendusi. Näiteks tellida vastavalt mõõdule puidust dekoratiivsein või lasta ehitada kipssein vms.
Seina toonid võiksid olla mahedad ja rahulikumad. Erksamaid toone võiks kasutada näiteks sahtli paneelidel või kapi ustel.
Lastetoa kujundamisel võiksid arvestada ka lapse hobide ja huvidega. Samuti võib kasutada lapse enda joonistusi. Nii muutub toa sisekujundus omanäoliseks.
Pööra suurt tähelepanu valguslahendusele, lülititele ja pistikupesadele. Kindlasti ei piisa vaid laevalgustist. Pistikud olgu läbimõeldud kohtades, et ei peaks kasutama pikendusjuhtmed.
Parim põrand on kas puitparkett või vaipkattega kaetud. Samas kasutada koos nii puitu ja vaipkatet muutub toa ilme.
Hästi läbimõeldud lahendused aitavad hiljem kulutustelt säästa.
Kui jääd hätta sisekujunduses või kappide sisu organiseerimisel siis võta minuga julgesti ühendust!