Kuidas kujundada koridori sisekujundus?

Kuidas kujundada koridori sisekujundus?

22.11.2020

Kas oled mõelnud koridori sisekujundusele nii samuti kui köögi, elutoa või muu ruumi sisustamisele?

Tihti jäetakse koridor sisekujundusest välja. Kuid see on esimene koht mida nii sina kui sinu külalised näevad. Seega peaks see näitama mida on edasi oodata.

Koridori peaks mahtuma riidekapp, peegel ehk tumba vms. Seega mõeldakse, et nii kui nii selles ruumis midagi teha ei anna. Annab küll.

Enne kui hakkad koridori sisekujundust tegema, mõtle läbi kogu kontseptsioon. Milliseid toone sooviksid kasutada, kui suure ruumi võtab ära riidekapp, milline on parim koht peeglile jne.

Mõtle koridori valguslahendus hästi labi.

Valgusega annab teha imesid. Esik vajab kindlasti head valgust. Võid kasutada nii süvistatud valgustust kui ka ühte laelampi. Samuti on  seinavalgustuse kasutamine  hea mõte. 

Vali koridori õige põrandakattematerjal.

Meie kliimas on palju niisket ja märga aega, seega iga põrandakatte materjal ei sobi esikusse. Heaks lahenduseks on keraamiline plaat või vinüül põrandakate. Need mõlemad materjalid ei karda niiskust. 

Leia peeglile õige koht.

Peeglil on koridoris väga oluline koht ja selle asetus võiks olla välisukse vahetus läheduses. On see ju viimane asi kuhu enne väljumist pilgu heidame. Samuti ruumi sisenedes vaatame alati peeglisse. Võimalusel võiks peegel olla suur, et oleks võimalik ennast näha täispikkuses.

Mõtle kuidas saad seinale lisada efekti.

Seintel saad kasutada erinevaid värvitoone, tapeeti, dekoratiivkive, puidust seinaplaate vms. Ära mine liiale efektide lisamisega.

Riietele ja jalanõudele peab olema piisavalt ruumi.

Kui esikus on ruumi garderoobiruumile siis see on ideaalne lahendus. Garderoobi peaks kasutama kogu mahus, ehk siis laeni välja. Ülemistele riiulitele saab asetada väljaspool hooaega riided, jalanõud jms. 

Riidekapi puhul peaksid mõtlema viimistlusele, et kapp sobiks interjööri. Samuti võiks riidekapp olla nii kõrge kui lagi võimaldab. Nii saab kapi sisu maksimaalselt ära kasutada.

Aksessuaarid annavd esikule ilme.

Milliseid aksessuaare kasutada? Näiteks riidenagi, seinanagid, vihmavarjuhoidja, tumba või tool, jalatsite riiul. Vali aksessuaarid interjöörile sobilikud.

Riidenagi või seinanagid on head selleks, et niiske ja vihmase ilma korral saab väliriided jätta kuivama nagisse. Riidekappi ei tohiks niiskeid riideid riputada. Samuti on see hea ja mugav ka külaliste riiete jaoks. Vihmavarjuhoidja on samuti hea koht vihmavarju kuivamiseks. Jalatsite riiul annab hea võimaluse just niiske ja vihmase ilma korral jalanõud asetada riiulisse.

Vahet ei ole kas eelistad midagi dramaatilist või külma ja elegantset, muuda oma esik suurepäraseks esmamuljeks oma kodule. Stiilne valgustus, läbimõeldud värvilahendus või stiilne tapeet, ägedad aksessuaarid, need kõik muudavad sinu kodu isikupäraseks.

See on sinu võimalus luua esmamulje persoonidest kes selles kodus elavad.

Kui jääd hätta sisekujunduses siis võta minuga julgesti ühendust!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart