Kuidas kasutada pööningu võimalusi panipaikadeks?
Miks ma täna kirjutan pööningupinna kasutusvõimalustest? Paljud ei kasuta pööningut üldse või ei kasutata pööningu pinda maksimaalselt ära. Kasutades ärklikorrust garderoobina, saad lisaruumi asjade ladustamiseks.
Siiski, enne kui hakkad garderoobi planeerima, on oluline arvestada mõningate aspektidega, mis muudavad sinu pööningul asuva garderoobi optimaalseks. Sisekujundajana annan sulle mõned praktilised nõuanded, mida meeles pidada kui hakkad ärklikorrusele pööningut planeerima.
1. Mõõtmed ja Kaldseinad
Pööninguruumi eripäraks on tihtipeale kaldseinad ja piiratud kõrgus. Enne garderoobi planeerimist mõõtke ruum ära, kõrgus erinevates punktides, et saaksid paremini hinnata, milliseid mööbliesemeid ja riiulilahendusi planeerida. Soovitan teha juurde ka joonis, ehk visuaalne plaan.
Pööningud võivad olla asümmetrilised, ristkülikukujulised ja kolmnurksed. See tähendab seda, et pööningu projekt peab põhinema pööningu konfiguratsiooniga. Arvestada tuleb akende, uste, niššide ja iga seina kõrgusega.
2. Kohandatud Riiulid ja Stanged
Kuna pööninguruum on ebakorrapäraste mõõtmetega, võib olla vajalik investeerida erimõõduliste riiulite ja sahtlite jaoks. Mõtle riiulitele ja stangedele, mida kohandada kaldseintega, võimaldades maksimeerida kasutatavat ruumi.
Suure võimaluse selleks annavad väiksema kõrgusega põrandapind, mida sageli kutsutakse kasutuks pinnaks. Tihti ei leita sellele funktsiooni just sellepärast, et seina kõrgus pole piisav ja katuse kalle on liiga madal. Tegelikult saab just selle pinna ideaalselt ära kasutada panipaikadeks. Ehitades sinna riiulid, sahtlid või ustega kapid.
3. Valgustus ja Õhuringlus
Valgustus on iga ruumi sisekujunduses väga oluline. Pööningul asuva garderoobi valgustus ei ole siinkohal erand. Kui võimalik, kasuta lisaks ka loomulikku valgust, väga hea lahendus on ka katuseaknad.
Lisaks on vaja tagada hea õhuringlus, et hoida garderoobis ladustatavaid esemeid värsked ja hallitusevabad. Pööning peab olema korralikult soojustatud ja ventileeritud.
4. Nutikas Ladustamine ja Organiseerimine
Kuna pööningu garderoob on piiratud ruumiga, on oluline planeerida nutikas ladustamissüsteem. Kasuta sahtleid, riiuleid ja stangesid nii, et maksimeerida iga ruutmeeter. Kaaldseinte all olev ruum, mis tavaliselt jääb kasutamata, on ideaalne võimalus asjade ladustamiseks.
5. Hoiustage hooajalisi esemeid
Pööningu garderoob võib olla suurepärane koht ka hooajaliste riiete ja esemete hoiustamiseks. Kasuta seda võimalust, ning hoiusta kõik hooajalised esemed korralikult organiseerituna.
6. Looge istumisala
Kui ruum võimaldab, kaalu istumisala loomist pööningu garderoobi. See võib olla mugav koht riiete proovimiseks või lihtsalt hubane nurk, kus lõõgastuda. Mõtle ruumi sisekujundusele ja vastavalt sellele planeeri kas istumispink või väike tugitooli. Nii lood endale mugav ja funktsionaalne ala.
7. Peegel
Peegel on garderoobi oluline osa ning pööningu garderoob pole erand. Kui planeering lubab siis lisa mitu peeglit, et luua ruumis avarustunnet. Peegel peaks olema täispikkuses, see hõlbustab riiete proovimist.
8. Mõtle Disainile ja Stiilile
Ära unusta ka garderoobi disaini ja stiili. Ka pööningu garderoobitoa sisekujundus peab sobima sinu kodu kontseptsiooniga. Vali materjalid ja värvid, mida on kasutatud teiste ruumide sisekujunduses. Isikupära võib lisada mõne dekoratiivse detailiga.
Kokkuvõte
Pööningu kasutamine garderoobina on nutikas viis lisaruumi loomiseks ja kodu väärtuse suurendamiseks. Arvestades mõõtmete, ladustamisvõimaluste ja disainielementidega, saate luua praktilise ja stiilse garderoobi, mis vastab teie vajadustele ja soovidele.
Läbimõeldud lahendused annavad alati maksimaalse tulemuse.
’’Kui jääd hätta garderoobi planeerimisel, siis võta minuga ühendust!’