Kuidas eraldada tuba kaheks?

Kuidas eraldada tuba kaheks?

01.08.2020

Kas ka sinul on probleem kuidas teha tuba kaheks? Sa ei ole ainus. Toa eraldamiseks on väga erinevaid võimalusi, lihtsamaid ja keerulisemaid. 

Kas soovid eraldada magamistsooni, kodu-kontori ala, esikut elutoast jne. 

Annan sulle mõned sisekujunduse mõtted, kuidas eraldada tuba kaheks.

Üks variant on eraldada tuba eralduspostidega, mille vahele võib lisada sisekujunduslike elementidena riiuleid. Riiulite peale võib asetada kas lilli, nipsasjakesi, raamatuid jne. Tänu sellisele lahendusele muutub ka toa ilme huvitavamaks. Kuna postid kinnituvad põranda ja lae külge on vaja täpselt ära määrata kui palju ruumi on vaja eraldatud osasse.

Samuti võib toa eraldada kipsseinaga. Sein võib olla kas sirge või veidi kaares. Sellise seina ehitamisel peab esmalt mõõtma ära kogu ruumi ja siis mõelda hästi läbi kui palju ruumi on vaja eraldatud osasse. Kui eraldatud toa osas puudub aken võib teha seina sisse avasid. Nii saab ka eraldatud toa osa päikesevalgust. Vastasel juhul muutub aknata toa osa pimikuks.

Seina ehitus tundub liiga keeruline ja eralduspostide mõte pole ka just see õige. Sellisel juhul võib lasta ehitada vahesein puitlippidest. Lippide vahede kaugus sõltub juba soovist. Lipid võib asetada ka viltu, mis annab eraldatud osale privaatsust juurde. Selline vahesein laseb ka valgus läbi.

Kui aga soovite efektset dekoratiivseina siis võib mõelda kas puidust või lehtmetallist ornamentika peale. Ruum saab eraldatud, valgus paistab ka aknata toa osasse ja tuba on saanud värske ja huvitava ilme.

Kõige lihtsam variant on eraldada tuba kas mööbliga või sirmiga. Ideaalne on kahe toa eraldamiseks raamaturiiul, mis peaks olema mõlemalt poolt viimistletud. Selline variant sobib hästi kodu-kontori eraldamiseks. Samas alati ei olegi võimalik lasta ehitada midagi püsivat ja nii sobivad sellised lahendused suurepäraselt.

Väga oluline on, et sellise toa kaheks tegemise sisekujunduses ei unustata valgustust. Toa osa, kus puudub aken, vajab kindlasti hästi läbimõeldud valguslahendust. Kindlasti on vajalik üldvalgustus, vastavalt toa osa funktsioonile lisaks kas seina, põranda, laua või kohtvalgustus.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart