Mida silmas pidada terrassi kujundamisel?


Mida silmas pidada terrassi kujundamisel?

02.06.2023

Terrassi kujundamine on suurepärane viis luua hubane ja funktsionaalne väliruum. See on koht kus saad lõõgastuda, einestada või lihtsalt olla. Nii nagu sisekujunduses on ka terrassi kujundamisel mõned aspektid, mida tasub silmas pidada. Lisaks mõned ideed aksessuaaride kohta, mida võiks juurde lisada.

1. Mõõtmed ja paigutus:

Mõõda ära oma terrassi ala ja mõtle läbi, kuidas soovid seda kasutada. Kas soovid luua söögitsooni, istumisala või mõlemad? Terrassi paigutus peaks olema funktsionaalne ja võimaldama sul hõlpsalt liikuda ja mugavalt kasutada kogu terrassi ala. Oluline on, et õuemööbel oleks terrassiga/ rõduga proportsioonis.

2. Õuemööbel:

Vali terrassile sobivad mööbliesemed, mis vastavad sinu vajadustele ja stiilile. Oluline on, et mööbel oleks välitingimustes kasutatav ja ilmastikukindel. Sa ei jõua ju sõltuvalt ilmast diivani patju tuppa  ja  jälle õue viia.

3. Varikatus:

Kui soovid oma terrassil olla ka päikesevarju all, kaalu varikatuse või päikesevarju lisamist. Veendu, et valitud varikatus kaitseks päikese, vihma ja tuule eest ning sobiks terrassi stiiliga.

4. Valgustus:

Õige valgustus aitab terrassil luua meeldiva atmosfääri. Samuti nautida sumedatel hilisõhtuid. Valgustite valik on väga suur. Nii saad valgust terrassile anda kas mõne laternaga või rioovalgustiga. Torgata päikesepatareidel olevad valgusallikad lillepottidesse jne. Kõige mugavam ongi just kasutada põikesepatareidel olevaid valgusallikaid, sest need laevad end päeval ja hämaras hakkavad põlema. Kuid pea meeles, vähem on rohkem. Dekoratiivsed valguselemendid loovad terrassile õdusa meeleolu.

5. Roheline õhkkond:

Taimed ja lilleseaded lisavad terrassile looduslikku ilu. Vali sobivad taimed vastavalt terrassi valgustingimustele. Õitsvad lilled annavadsinu terrassile / rõdule värvi. Meeldivalt lõhnav lavendel toob justkui vahemere hõngu. Miks mitte kaunistada terrass aga maasikaamplitega kus lisaks kaunitele õitel saab hiljem ka suu magusaks teha.

Terrass või rõdu on justkui siseruumide pikendus. Selle nutikas kujundamine võib muuta sinu pisikese või suurema terrassi mõnusaks paigaks kus hommikukohvi nautida, päikesevanne võtta, perega õhtustada või sõpradega mõnusalt aega veeta.

Suure valiku õuemööblit leiad https://isku.ee/tootekategooria/kodumoobel/aiamoobel/

Kui tunned, et vajad abi sisekujunduses või terrassi kujundamisel siis võta minuga julgesti ühendust ja teeme sinu kodu omanäoliseks.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart