Kas riidekapp või garderoobi tuba?

Kas riidekapp või garderoobi tuba?

12.09.2020

Kumba eelistada kas riidekappi või garderoobi tuba, selline küsimus on väga sage? Oma klientidele olen alati soovitanud, et kui on ruumi siis kindlasti eelistada garderoobi tuba. Riidekapp on abiks siis kui ruumi on vähem.

Nii riidekapi kui garderoobi puhul on kõige olulisem see, et mahutavus oleks maksimaalne. Kasutada tuleks nii kõrgust kui ka sügavust ära. Muidugi on vaja enne suure otsuse tegemist läbi mõelda kogu garderoobi sisu. Igal esemel peaks olema piisavalt ruumi. Samuti on asjade kätte saamine väga oluline, millele tavaliselt ei osata tähelepanu pöörata.

Kui riidekapp on üks osa sisekujundusest siis garderoobi tuba on eraldi seisev tuba.

Riidekapi puhul peaks selle viimistluse ja disaini peale mõtlema, et kapp sobiks kokku kogu interjööriga. Kas riidekapi asukoht on esikus, magamistoas, lastetoas, alati on vaja see sobitada ruumi sisekujundusega.

Õige viimistlus, ilusad uksed, käepidemed, kõik see annab ruumi sisekujundusele ilmet. Mõelda tuleks ka riidekapi ustele, kas hingedel või lükandustega.

Hingedel uste puhul on vaja piisavalt ruumi kapi uste avanemiseks. Lükanduste puhul seda probleemi ei esine.

Garderoobi toa puhul võib kasutada ust, jätta lihtsalt ukseava, lasta teha huvitav dekoratiivsein toa ja garderoobi vahele vms.

Garderoobi toa sisu võiks olla jätk ruumile mille juurde garderoob kuulub. Ehk arvestage ruumi sisekujundust. Visuaalselt ilusa pildi annab ka see kui kõik riidepuud on ühesugused.

Stangede puhul on oluline mõelda kui palju on sul pikki ja lühikesi riideid mida riidepuudele riputada. Mida ja kui palju riideid tahad riiulitesse asetada. Eraldi riiuleid vajavad jalanõud ja käekotid. Jalanõude puhul on vaja meeles pidada, et eraldi riiuleid on vaja pika säärega saabastele. Käekottide juures peab silmas pidama, et riiulite vahe on piisavalt kõrge, nii ei kaota käekott oma vormi. Enne käekoti riiulisse asetamist topi kott täis kas paberit või mullikilet. Käekoti sangad peavad jääma püsti.

Sallid, lipsud, põksirihmad jne vajavad kõik eraldi asukohta. Samuti ehted.

Mõlemal puhul, kas siis riidekapp või garderoobi tuba, kõige olulisem on funktsionaalsus. See tähendab seda, et kogu sisu on kasutatud maksimaalselt ära.

Kui jääd hätta garderoobi sisu organiseerimises või sisekujunduses, võta minuga julgesti ühendust!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart