11 sisekujunduse viga mida vältida

12 sisekujunduse viga mida vältida

16.07.20

Sisekujundus ei ole ainult viimistlusmaterjalide valimine, vaid kogu kontseptsiooni loomine. Ilusa sisekujundusega pilt mida oled kuskil ajakirjas või veebilehel näinud ei pruugi sobida sinu koduga. On palju vigu mida on parem sisekujunduse tegemisel vältida. Kas siis kujundad uut kodu või planeerid renoveerimist. Annan sulle näpunäiteid mida võiksid meeles pidada.

1. Plaan

See on see koht kui näed ägedat diivanit ja arvad, et just see kuju ja mõõt on sulle ideaalne. Kui sul pole eelnevalt joonistatud plaani koos mõõtudega siis võib juhtuda, et see äge diivan on sinu ruumi jaoks liiga suur või liiga väike.

Nii siis esimene asi on põrandaplaan.

Pane paika ka eelarve kui palju sa mingi toote peale oled valmis kulutama. Kui tahad luksust, ole kindel, et saad seda endale lubada.

Eelarve koostamine aitab vältida ülekulutusi. Pane eelarvesse kõik kirja. Materjalid, valgustus, eeldatav mööbli maksumus, milliseid dekoratiivesemeid vajad jne.

2. Valgustust

Ära tee kunagi sellist viga, et ruumis on vaid üks valgusallikas. Olenevalt ruumist on vajalik erinev valgustus näiteks lae, seina, põranda, meeleolu, kohtvalgus jne. Väga oluline on lülitite ja pistikupesade asetus ning arv, et neid oleks piisavalt.

3. Koridor

Koridori ehk esiku sisekujundus annab sinu külalistele esmamulje. See annab ka infot, mis ootab külalisi ees. Kõige lihtsam on just valgustusega teha koridor omanäoliseks. Olenevalt esiku suurusest võid seinale riputada mõne pildi või mõne disainriiuli, huvitava riidenagi vms.

4. Mööbel

Liiga palju mööblit muudab ruumi kolakambriks. Sul võib olla väga äge diivan kuid kui ruuumis on palju mööblit siis  kaob diivan muu mööbli sisse ära. Pole mõtet kõiki seinu mööbliga üle kuhjata. Samuti ei tohiks mööbel segada toas liikumist. Näiteks kui oled asetanud laua ja toolid nii, et uksest välja minnes pead enne tegema auringi ümber laua.

5. Vaip

Suur viga on valida vales mõõdus vaip. Koht kuhu tahad vaipa panna tuleks enne üle mõõta ning arvestada mööbliga. Elutoa vaiba ala peaks ulatuma toolide/ diivani esijalgadeni. Söögitoas peab vaip ulatuma laua jalgade servadest kaugemale nii, et istudes on jalad vaibal.

6. Mööbel

Leia enda toale vastavas mõõdus mööbel. Paljud inimesed teevad mööbli valiku silmamõõdu järgi. See ei ole hea mõte. Pane paberile toa mõõdud, et vältida sellist viga. Kui sul on palju ruumi siis ära täida seda suure mõõdulise mööbliga. Sinu ruum võiks olla kombineeritud erineva mõõduga esemetest, nii laius, sügavus kui kõrgus.

7. Sobitamine kõigega

Sinu tubadel peaks olema iseloomu. Loo oma stiil. Väldi vaid neutraalseid toone läbi ruumide ja komplekteeritud mööbli komplekte. Vali dekoratiivtooteid eraldi. Kogu mööbel ei pea olema ühes toonis, see teeb sinu ruumid igavaks ja ettearvatavaks.

Ära kiirusta. Vali omale mööblit rahulikult. Sisekujundus on sobitada erinevaid stiile, värvitoone ja viimistlusi kokku. Võta endale selleks aega! 

8. Kardinad ja maalid

Kardinad ei pea rippuma kohe akna raamiga ühel joonel või sellest veidi kõrgemal. Selline kardinate asetus muudab ruumi väiksemaks ja teeb akna visuaalselt suuremaks. Muidugi ei kehti see ruloode, voldikkardinate, roomakardinate jms puhul.

Mis puudutab piltide seinale riputamist siis peaks kunst või fotod olema silmade kõrgusel. See ei kehti juhul kui plaanid paljudest piltidest kogu seina ilmestada.

9. Seinavärvi valimine

Sisekujunduse suur viga on seinavärvi valimine enne mööblit. Nii võib juhtuda, et sa ei leia sobivas toonis mööblit. Värvidel on variatsioonid, erinevalt mööblist.

Kui alustad oma kodu kujundamisega siis esmalt vali suured mööbliesemed välja koos viimislusega. Näiteks osta enne diivan või vaip mis sulle väga meeldib. Veendu, et kõik suuremad esemed on ostetud ja siis saad seinatooni juurde sobitada. Sa saad värve miksida, nii saad endale soovitud tulemus.

11. Aksessuaarid

Seinad ei pea olema tavalised ja ilmetud. Riputa seinale pilte või fotosid nii muutuvad seinad atraktiivsemaks. Kui sa ei saa endale lubada originaal maale siis võib alati laste joonistused raamida ja seinale riputada, samuti võid kasutada fotosid oma perest või reisidest. Fotod võib lasta printida ka lõuendile.

12. Toataimed

Toataimed peaksid olema osa sinu sisekujundusest. Ja ma ei räägi siin kunstlilledest. Kui sa just tahad kodu kujundada kunstlilledega siis olgu need väga realistlikud päris lilledega. Toataimed puhastavad õhku ja annavad interjöörile rohelust.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart